Úvod » Základní informace a vedení TJ

Výbor TJ Sokol Terezín

publikováno 10.04.2010 (aktualizováno 04.12.2019)

Tělocvičná jednota Sokol Terezín je občanským sdružením registrovaným v ČOS pod číslem registračním 62769995

V textu stanov se dočteme mimo jiné:

2.1.     Posláním a cílem ČOS je zvyšovat tělesnou zdatnost svých členů vychovávat je k čestnému jednání v životě soukromém i veřejném, k národnostní, rasové a náboženské snášenlivosti, k demokracii a humanismu, k osobní skromnosti a ukázněnosti, k lásce k rodné zemi a úctě k duchovnímu dědictví našeho národa, přičemž vychází z odkazu Miroslava Tyrše a Jindřicha Fügnera.

2.2.     Cílem činnosti ČOS je přispívat ke zvyšování duchovní, kulturní a fyzické úrovně občanů naší demokratické společnosti prostřednictvím tělesné výchovy a sportu, společenské a kulturní činnosti, výchovy k mravnosti a občanské odpovědnosti.

Celé stanovy najdete zde.(ico-excel)

Členem T.J. Sokol Terezín se může stát každý občan České republiky i cizinec.
Členem je možné se stát po vyplnění přihlášky a po schválení výborem jednoty.

Roční členské známky :

• Fotbalový oddíl - děti 350,-Kč z toho 100,-Kč FAČR, dospělí 1.200,- Kč z toho 200,- Kč FAČR
  • Stolní tenis      - děti 250,-Kč, dospělí 900,-Kč
  • Kulturistika      - dospělí 1.200,- Kč
  • Ostatní sporty  - děti 250,-Kč, dospělí 900,-Kč
  • Pohybová průprava dětí a mládeže - děti 250,- Kč, dospělí 900,- Kč
  • Důchodci pracující na hlavní pracovní poměr 900,-Kč
  • Důchodci 300,- Kč

na účet T.J. Sokol Terezín:

variabilní symbol: rodné číslo člena

V členské známce je zahrnuto i pojištění proti úrazu při sportovní činnosti v jednotě.

T.J. Sokol Terezín je řízen Valnou hromadou a výborem. Hospodaření je pod kontrolou Kontrolní komise.

Výbor jednoty

Výbor jednoty je statutárním orgánem jednoty. Je odpovědný valné hromadě. Řídí činnost jednoty v období mezi valnými hromadami a rozhoduje o všech věcech, které nejsou podle stanov vyhrazeny jinému orgánu. Písemné právní úkony podepisuje starosta a jednatel, popř. starosta a další člen výboru.

Výbor jednoty zejména:

Zajišťuje plnění usnesení valné hromady a usnesení orgánů župy a ČOS rozhoduje o konkrétních opatřeních v hospodaření jednoty sestavuje návrh rozpočtu a plánu činnosti na příští období zajišťuje podmínky pro vlastní sportovní a kulturní činnost.
      Výbor se schází jednou za měsíc a provádí vlastní výkonnou činnost jednoty včetně všech potřebných jednání s veřejnoprávními orgány. Dále se věnuje organizaci a zajišťování sportovní, kulturní a hospodářské činnosti  jednoty.

- 15.03.2019 proběhla v autokempu Kréta Valná volební hromada jednoty a 29.11.2019 proběhla mimořádná valná hromada a členy jednoty bylo zvoleno nové vedení a kontrolní komise ve složení:

Starosta T.J. :            br. Vítek Roman - +420 724 / 313 905 - tjsokolterezin@gmail.com

Jednatelka T.J. :       s. Mgr. Benešová Petra

členové výboru T.J.: br. Jaroslav Urbanec (br. Aleš Bolech odstoupil z funkce hospodáře a vystoupil z ČOS)

br, Friedrich Bohuslav

br. Tomáš Kalina

stálými hosty jednání výboru je kontrolní komise

Kontrolní komise

Je nezávislý orgán, který kontroluje stav hotovosti v pokladně a pokladní operace, účetní evidenci jednoty a navrhuje valné hromadě schválení roční uzávěrky. Na mimořádné valné hromadě 29.11.2019 byla z důvodu nečinnosti odvolána kontrolní komise a vyloučen z řad ČOS br. Milan Hospodář

Předsedkyně kontrolní komise: s. Jana Kutzlerová (br. Miloslav Rožec - odvolán z funkce členy valné hromady)

člen kontrolní komise:              br. Zbyněk Pěnka (br. Milan Hospodář - vyloučen členy valné hromady z řad ČOS)

člen kontrolní komise:              br. Petr Pospíšil (br. Zdeněk Rechtáček - - odvolán z funkce členy valné hromady)